O firmie

Początki działalności

Zakład Drzewny I.M.M. Maślach to firma rodzinna, działającą na rynku krajowym od 1981 roku. Jest to oficjalna data, ale początki działalności sięgają lat 70-tych,  kiedy to założyciel firmy Emil Maślach rozpoczął przydomową produkcję min: drobną stolarkę budowlaną, listwy podłogowe, boazerię, podesty.
Początkowo właściciel wraz z żoną zajmowali się całym procesem produkcji mając do dyspozycji jedną maszynę, która mieściła się w starym budynku gospodarczym. Z biegiem lat działalność firmy się rozszerzała, pojawili się pierwsi pracownicy.
Późne lata 80-te były czasem wielkich zmian dla Zakładu. Przeniesiono siedzibę firmy, zainwestowano w park maszynowy, jednocześnie zwiększono zatrudnienie. Poza dotychczasową działalnością Zakład rozpoczął produkcję opakowań drewnianych (bębnów kablowych), których producentem jest do obecnej chwili jako jeden z liderów na rynku.
Od wczesnych lat 90. w działalność Zakładu zaangażowały się córki właścicieli, które z sukcesami do dnia dzisiejszego rozwijają firmę.
Obecnie I.M.M. Maślach to spółka trzech córek założyciela firmy bazująca na wypracowanym przez dziesięciolecia doświadczeniu, tradycji i renomie.

działalność produkcyjna maslach

I.M.M. Maślach to firma rodzinna bazująca na wypracowanym przez dziesięciolecia doświadczeniu, tradycji i renomie. Dzięki temu zajmuje ona wysoką pozycję wśród producentów bębnów kablowych i opakowań drewnianych. Surowiec od początków działalności pozyskiwany był z lasów państwowych takich jak Nadleśnictwo Janów Lubelski, Nadleśnictwo Rozwadów oraz Nadleśnictwo Rudnik. 90% przychodów firmy generuje produkcja bębnów kablowych, które transportowane są do firm z całej Polski, przede wszystkim Tele-Fonika Kable S.A, a nawet w różne zakątki świata takie jak Stany Zjednoczone, Malezja czy państwa afrykańskie. 
Firma zajmuje się również produkcją skrzyń drewnianych, które wykorzystywane są przez Hutę Stalowa Wola.

Proces produkcyjny od początku działalności uległ rozległym ulepszeniom. Zainwestowano nie tylko w nowe maszyny, ale również zwiększyła się liczba zatrudnionych pracowników. Dzięki poszerzaniu działalności powstały nowe miejsca pracy. Poprawiła się jakość oferowanych produktów, jak również precyzja w ich tworzeniu.
Firma na podstawie wyników prac badawczo – rozwojowych, opracowała nowy produkt – bęben kablowy z funkcją automatycznej kompresji luzów. Innowacyjność tego rozwiązania potwierdza fakt, iż zostało to zgłoszone do ochrony patentowej w dniu 27.02.1018 roku. Pokazuje to, że firma współpracuje z pracownikami naukowymi w zakresie ulepszenia procesów technologicznych oraz produktów.

I.M.M. Maślach posiada świadectwo wydane przez Instytut Technologii Drewna, potwierdzające, że produkcja bębnów kablowych i innych produktów drewnianych jest zgodna z wymogami fitosanitarnymi określonymi w standardzie ISPM 15.

Certyfikaty i wyróżnienia

wyroznienie-zaklad-drzewny
dyplom zakład drzewny